Julia Mancuso

 

Julia Mancuso Marie (ur. 9 marca 1984) to amerykańska zawodniczka narciarstwa alpejskiego Pucharu Świata i złota medalistka olimpijska. Wygrała slalom gigant w czasie Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2006, zdobyła srebrny medal w zjeździe w 2010 roku. Ma również na swoim koncie pięć medali (dwa srebrne i trzy brązowe) w Mistrzostwach Świata i siedem zwycięstw w regularnym konkursie Pucharu Świata. Jej cztery medale olimpijskie są największym osiągnięciem w amerykańskim kobiecym narciarstwie alpejskim.

Istnieje wiele różnych „twarzy” Julii Mancuso. Julia jest światowej klasy narciarką, fitness guru, wzorem do naśladowania, modelką prezentującą bieliznę, filantropem, ambasadorką marki Bigtruck Brand. Po połączeniu tego wszystkiego, mamy dziewczynę z Reno, która nigdy nie martwiła się o zasady i znalazła się dokładnie tam, gdzie chciała być, robiąc to, co kocha.

Julia poza sezonem narciarskim spędza większość czasu uprawiając surfing na Hawajach. Woda jest częścią jej DNA.

Julia - najbardziej utytułowana amerykańska narciarka alpejska, do świata sportu weszła w wieku 15 lat. Wychowywała się w rodzinie, w której aktywny tryb życia wypełniał wszystko co robili. Nic dziwnego, że Julia odnalazła inspiracje w swojej starszej siostrze. Pomimo dominacji w Mistrzostwach Świata Juniorów jako nastolatka, Julia nie znalazła się na podium Pucharu Świata, aż zdała sobie sprawę, że bycie najlepszym nie było o tym, aby pokonywać starszych i bardziej doświadczonych zawodników. Było o byciu najlepszą Julią jaką mogła być.

I udało się . " Super - Jules " - jak jest nazywana przez kolegów - prowadzi życie o bardzo szerokim spektrum zajęć. Stworzyła linię bielizny dla kobiet, otworzył centrum fitness i wspiera kampanię charytatywną dla ofiar tsunami w Japonii z 2011 roku. Głównymi sponsorami Julii są: Visa, Spyder i Völkl.